Jak zostać Konsultantem

Dlaczego warto zostać Konsultantem
Programu Odchudzania
Cambridge?

Bycie Konsultantem Programu Odchudzania Cambridge wiąże się z wieloma korzyściami takimi jak: elastyczne godziny pracy, niezależność, małe koszty początkowe, zarobki zależące od własnego zaangażowania oraz możliwość pomagania ludziom w zmianie ich jakości życia i uzyskania wymarzonej sylwetki na długie lata!

Czy wiesz, że Konsultanci Programu Odchudzania Cambridge dostępni są na wszystkich kontynentach w ponad 30 krajach i że dzięki ich pomocy już ponad 40 milionów osób na całym świecie uzyskało pomoc w walce z nadwagą i otyłością! Dołącz do nich i ciesz się wraz z nimi ze wspólnych sukcesów!

Jak zostać Konsultantem?

Jeśli jesteś zainteresowany karierą Konsultanta Programu Odchudzania Cambridge, zapoznaj się z wymogami stawianymi wobec nowo przyjmowanych osób oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy

Od Konsultantów oczekujemy:

  • Posiadania aktywnej działalności gospodarczej lub chęci jej założenia;
  • Interesowania się zagadnieniami w zakresie ogólnie pojętej dietetyki i żywienia człowieka;
  • Komunikatywności i posiadania łatwości w nawiązywaniu kontaktów;
  • Odbycia szkolenia wstępnego.
KIM JEST KONSULTANT I JAKĄ PEŁNI ROLĘ?

Próba zrzucenia nadmiaru kilogramów na własną ręką może okazać się trudna. Na ogół skutkuje to porzuceniem planów po dwóch pierwszych tygodniach stosowania diety. Reżim żywieniowy, brak wiedzy i brak motywacji w kontynuowaniu diety są najczęstszymi powodami, dla których się z niej rezygnuje.

Pod tym względem Program Odchudzania Cambridge jest unikatowy! Oferuje bowiem w całym procesu redukcji i utrzymania masy ciała wsparcie w postaci opieki Konsultanta! Konsultant, posiadający rozległą wiedzę z zakresu dietetyki i znający zasady stosowania planu diety Cambridge, pomaga osiągnąć założony cel. Oferuje regularne porady i pomoc w przezwyciężaniu wszelkich przeszkód, które pojawiają się podczas odchudzania. Konsultant jest nieodzownym elementem Programu Odchudzania Cambridge i bez kontaktu z nim nie ma możliwości rozpoczęcia diety i zakupu posiłków Cambridge. Samą sprzedaż produktów należy jednak traktować jako efekt końcowy wsparcia i zainteresowania, jakie Konsultant okazuje klientowi. Konsultant pełni bowiem rolę osobistej podpory i jest przede wszystkim po to, aby pomóc przezwyciężyć strach i wątpliwości przed zmianą jakości życia osoby walczącej z nadwagą czy otyłością. Ma ją inspirować do przełamywania złych nawyków żywieniowych, do dokonywania drobnych, lecz systematycznych zmian, które zaowocują zdrowiem, lepszym samopoczuciem i w konsekwencji nowym stylem życia!

PIERWSZA KONSULTACJA

Zanim Konsultant zaoferuje klientowi postępowanie dietetyczne, musi wypełnić z nim kartę zdrowia, na podstawie której stwierdza brak przeciwwskazań lub ograniczenia do stosowania diety. Następnie dokonuje niezbędnych pomiarów (waży, mierzy, oblicza BMI itp.) oraz przeprowadza dokładną analizę potrzeb klienta. Na jej podstawie dobiera optymalny plan redukcji masy ciała i przedstawia zasady stosowania produktów Cambridge.

KOLEJNE SPOTKANIE

Kolejne konsultacje dietetyczne  mają na celu upewnienie się, że proces odchudzania przebiega prawidłowo, a klient cieszy się dobrym samopoczuciem. Omawiana jest na nich skuteczność zaleconego programu dietetycznego (Konsultant dokonuje odpowiednich pomiarów) oraz, jeżeli wystąpi potrzeba, dokonywana jest modyfikacja planu, aby efekt był bardziej zadawalający. Wizyty kontrolne to także czas na edukację klienta i praca nad zmianą jego dotychczasowych nawyków żywieniowych. Bardzo ważnym elementem w całym procesie odchudzania jest faza stabilizacji  masy ciała i utrzymania osiągniętego wyniku. Również tutaj pomoc Konsultanta jest niezbędna, aby uniknąć efektu jo-jo. 

WAŻNE! Konsultacje kontrolne powinny odbywać się w cyklach cotygodniowych.