Stopnie programu

Program Odchudzania Cambridge oparty jest na 5 stopniach energetycznych, które pozwalają Ci zredukować masę ciała, a potem ją ustabilizować, aby nie doszło do efektu jo-jo. Dieta opiera się na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi. Wyjątek stanowi stopień 1a Programu, gdzie spożywane są wyłącznie zbilansowane produkty Cambridge.

Rozpoczęcie diety zaczynasz od fazy odchudzania (na ogół stopień 1 lub 2 Programu, czyli odpowiednio 800 lub 1000 kcal). Na tym etapie spożywasz produkty Cambridge w połączeniu z jednym lub dwoma posiłkami konwencjonalnymi. Następny etap to faza stabilizacji masy ciała, czyli stopniowe wyłączenie z diety produktów Cambridge na rzecz tradycyjnych, właściwie skomponowanych posiłków. Abyś uniknął niedoborów w organizmie, każdy posiłek Cambridge zapewnia co najmniej 33% dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, wysokiej jakości białko oraz niezbędną ilość węglowodanów i tłuszczów. 

Wielką zaletą Programu Odchudzania Cambridge jest bezpłatna opieka i wsparcie dietetyka (konsultanta), co stanowi ogromne wsparcie merytoryczne i psychiczne i niejednokrotnie  jest czynnikiem motywującym do przejścia przez wszystkie etapy odchudzania, a więc nie tylko przez fazę redukcji masy ciała, ale przede wszystkim utrzymania osiągniętego wyniku przez długie lata!

Stopień 1a800 kcal 1b800 kcal 21000 kcal 31200 kcal 41500 kcal 51500+ kcal
Liczba posiłków Cambridge 4 3 2 2 1 1*
Śniadanie Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
150 kcal 300 kcal 300 kcal Moje nowe, dobre nawyki żywieniowe
II Śniadanie Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Obiad Posiłek
Cambridge
200 kcal 400 kcal 400 kcal 500 kcal
Kolacja Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
Posiłek
Cambridge
400 kcal
Porcja mleka 2% - - 125 ml 100 ml 100 ml
Sałatka - Opcjonalnie Opcjonalnie Opcjonalnie Opcjonalnie

* Stopień 5 zakłada możliwość stosowania jednego produktu Cambridge dziennie jako pełnowartościowy zamiennik dowolnie wybranego posiłku.